Nowości ESPRIT 2013Co nowego w ESPRIT 2013?


Dostarczamy nową technologię obróbki, która generuje bardziej inteligentną i efektywniejszą ścieżkę narzędzia - celem znacznego zwiększenia wydajności skrawania.

5x przedłużenie żywotności narzędzia
75% zwiększenie wydajności


 • Inteligentna, wydajna ścieżka narzędzia
  Nowa, opatentowana technologia ProfitMilling dla 2-, 3-, 4- i 5-osiowych obróbek zgrubnych pozwala użytkownikowi na usuwanie większej ilości materiału w krótszym czasie. Przy użyciu zaawansowanych technik obliczeniowych, technologia ProfitMilling optymalizuje obciążenie narzędzia, siły skrawania oraz dynamikę maszyny celem osiągnięcia optymalnych wyników obróbki. • Zalety ProfitMilling

  75% skrócenie czasu obróbki*
  500% wydłużenie żywotności narzędzia*
  Skrócony czas programowania obróbki
  Zmniejszenie zużycia energii
  Znaczący wzrost wydajności
  Dostępny dla 2½-, 3-, 4-, i 5-osiowych obróbek zgrubnych  *w porównaniu do tradycyjnego kieszeniowania koncentrycznego
 • Download ProfitMilling PDF

Wykonywanie rowków - szybsze i bardziej wydajnie

Obrabiaj szybciej z wykorzystaniem najnowszej generacji płytek do rowkowania.

Nowe grawerowanie

Zupełnie nowy, w pełni edytowalny i rozbudowany cykl grawerowania, pozwalający na użycie czcionek "True Type", konturowych oraz opartych na strukturach, łącznie z nową technologią "V-carving".

Oszczędzaj czas z nową opcją wykrywania kolizji

Do wszystkich operacji 3- i 5-osiowych dodano nowe możliwości wykrywania kolizji, które działają podczas obliczania ścieżki, a nie dopiero podczas symulacji.

Nowe narzędzia geometryczne dla obróbki wieloosiowej

Obróbka portów silnikowych oraz łopatek turbin wymaga precyzyjnej kontroli ruchów narzędzia, a ESPRIT 2013 czyni to zadanie łatwiejszymn niż kiedykolwiek - dzięki nowym technikom tworzewnia krzywych i powierzchnii prowadzących narzędzie.

 • Szybka i łatwa w użyciu 5-osiowa obróbka zgrubna
  Nowa, 5-osiowa obróbka zgrubna została opracowana celem szybkiego i łatwego programowania z użyciem dobrze znanych użytkownikom technik stosowanych wcześniej przy obróbce 3-osiowej, z możliwością zastosowania nowej technologii ProfitMilling. Cykl 5-osiowy Zgrubny automatycznie ustawia orientację dowolnego narzędzia (frez palcowy, kulowy czy torusowy) tak, aby jego oś była prostopadła do obrabianej powierzchnii, tym samym eliminując efekt podcinania.
 • Nowa 5-osiowa obróbka kanałów
  Cykl ten został opracowany celem obróbki cylindrycznych kanałów na taką głębokość, na jaką jest to tylko możliwe, z zastosowaniem pochylania osi narzędzia. Obróbka wspomagana jest automatycznym przeliczaniem punktów na ścieżce narzędzia z podążaniem za kierunkiem tzw. krzywej środkowej.
 • Łatwiejszy w użyciu cykl 5-osiowej zgrubnej obróbki rowków
  Wprowadzone zostały ułatwienia w programowaniu opatentowanej 5-osiowej zgrubnej obróbki rowków. Dzięki możliwości prostego wskazania ścian rowka zamiast konieczności definiowania złożonych struktur prostokreślnych, obróbka zgrubna przestrzenii między cienkościennymi łopatkami turbin stała się szybsza i łatwiejsza niż kiedykolwiek. Po prostu wybierz ściany po obu stronach rowka, ustaw głębokość przyrostową - i gotowe!

 • Ulepszona 5-osiowa obróbka łopatek
  Rozbudowany cykl pozwala na obróbkę łopatek w sposób optymalny, eliminując nieciągłośći przejść obróbkowych w momencie przejścia od łopatki do rdzenia turbiny.


 • Rozbudowana 5-osiowa obróbka zgrubna turbin
  Technologia zawiera teraz wbudowany cykl półwykańczający, który pozwala na kompletną obróbkę bez ograniczeń geometrią narzędzia. Cykl umożliwia użytkownikowi obróbkę do miejsca możliwego do osiągnięcia przez dane narzędzie, automatycznie zatrzymując ją przed pierwszym poziomem kolizyjnym. Program zachowuje informację o osiągniętej głębokości, która jest następnie wykorzystywana celem obliczenia ścieżki obróbki półwykańczającej. Ta elastyczna metoda pozwala na zastosowanie wielokrotnych obróbek półwykańczających z użyciem coraz mniejszych narzędzi. Obróbka oferuje teraz także dodatkową kontrolę nad orientacją narzędzia, co pozwala na uniknięcie niepożądanych pochyleń stołu.


 • Ulepszenia w obróbkach obwodowych
  Kieszeniowanie na obwodzie i Konturowanie na obwodzie możliwe jest teraz na powierzchniach niecylindrycznych. Poza możliwością "nawinięcia" struktury na żądaną średnicę, dozwolony jest już także wybór łańcucha 3D, bez konieczności "odwijania" struktury.